Czyszczenie tkaniny Carabu – Lider najgorszego materiału ;-)

Tkanina Carabu, to wspaniale prezentujący się materiał stosowany do obijania mebli, który jednak, jest niezwykle wymagający pod względem dbania o jego czystość. Analizując zarówno wpisy znajdujące się na specjalistycznych forach poświęconych czyszczeniu, jak również nasze, własne doświadczenia zawodowe możemy wnioskować, iż obecnie, ten rodzaj materiału jest jednym z najmniej lubianych, przez wszystkie firmy z branży czyszczenia . Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ z reguły, kiedy otrzymujemy zlecenie na pranie Carabu, to po dotarciu do klienta okazuje się zwykle, że przychodzi nam walczyć z mocno zabrudzoną tapicerką. Dlatego sprzedawcy takich tapicerek, przygotowujący materiały dla swoich klientów, zaznaczają w nich, iż konieczne jest systematyczne czyszczenie Carabu, jako bezwzględny warunek utrzymania dobrej kondycji tej tkaniny.

„(…)Tkanina wymaga okresowych zabiegów konserwacyjnych takich jak: delikatne odkurzanie miękką końcówką, regularne usuwanie plam i zanieczyszczeń zgodne z poniższymi zaleceniami, a także okresowo przeprowadzane, gruntowne czyszczenie mebla przez wyspecjalizowaną firmę.  Należyta konserwacja tkaniny jest jednym z warunków gwarancji, a jej brak jest podstawą do odrzucenia ewentualnych roszczeń reklamacyjnych (…)”

Każda osoba posiadająca w swoim domu tego typu tapicerkę musi więc bezwarunkowo troszczyć się o jej regularne czyszczenie. Należy bowiem mieć na uwadze, że w momencie, kiedy tkanina zostanie zaplamiona poważnymi zabrudzeniami, które wnikną mocno we włókna tkaniny, wówczas nawet najlepsze ekipy czyszczące nie będą w stanie przywrócić meblowi pierwotnego, nieskazitelnego wyglądu.

Już samo, profesjonalne pranie tapicerki tego rodzaju, jest ogromnie pracochłonne. Wymaga dużych umiejętności, wiedzy, a także nie mniejszego doświadczenia ekipy czyszczącej, podejmującej się tak, trudnego zadania. Nasz zespół, bez wątpienia, jest w stanie fachowo usunąć sporo brudu z tapicerki Carabu, jednak często musimy pozostawić fragmenty materiału, których perfekcyjne odplamienie nie jest już możliwe. Takie sytuacje, są konsekwencją zbyt rzadkiej pielęgnacji tapicerki Carabu przez właścicieli, którzy nie decydują się na korzystanie z usług specjalistycznych serwisów odpowiednio często. Podczas kiedy, inne materiały jesteśmy w stanie doskonale oczyszczać, nawet w przypadku zabrudzenia ich wieloletnimi, czy intensywnymi, mocno wchłoniętymi plamami, czego najlepszym dowodem są nasze realizacje, to w przypadku Carabu bywa różnie. Rezultaty wykonywanego przez nas czyszczenia tego typu tapicerki spotykają się jednak z dużym uznaniem i zadowoleniem wśród zleceniodawców, którzy dostrzegają widoczną poprawę, a jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, że po prostu nie da się tego zrobić idealnie.

Carabu występuje w kilkunastu rodzajach – przedstawiony w artykule to carabu z dodatkiem „meszku„ – lider najgorszego materiału.

Oczywiście w sklepie sprzedawca będzie namawiać na ten rodzaj materiału bo jest plamoodporny itp, i kolejny mebel sprzedany 😉 a klient się martw / poniekąd z plamo-odpornością jest trochę racji . Warunek jest tylko jeden , natychmiastowe ściągniecie zabrudzenia z materiału – jeśli to nie będzie wykonane meszek carabu będzie przebarwiany . Następnym minusem tego materiału to podczas użytkowania już po roku dwóch  , mikrowłosek  podlega skracaniu-wycieraniu-(przebarwianiu przez dżinsy) .

 

Podsumowując 😉

pranie carabu : minimum raz w roku ,zalecane 2 razy

wybór kremowego – jasnego koloru  to strzał w kolano 😉